Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Z psem nad polskie morze

1 Lip 2016

Z psem nad polskie morze

Foto: Psiortal

Z psem nad polskie morze? Oczywiście!! Z roku na rok przybywa psich plaż. Koniecznie trzeba zwracać uwagę na to, czy wchodzi się na pewno na odpowiednią plażę z naszym pupilem, żeby nie skończyło się to mandatem w wysokości do 500zł! Plaże, na których nasz zwierzak może pobiegać i popływać są oznakowane specjalnymi tabliczkami „Plaża dla psów”. W takich miejscach są postawione stojaki z torebkami na psie odchody, a także liczne kosze na śmieci. Nie zapominajmy…. po psiaku trzeba sprzątać!

Miejscowości, w których znajdują się przyjazne psom plaże to między innymi: Świnoujście, Międzyzdroje, Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica, Radzikowo, Kołobrzeg (w pobliżu osiedla Podczel oraz hotelu Baltic Plaza), Darłowo (plaża zachodnia i wschodnia w Darłówku), Rowy, Jastarnia, Sopot, Brzeźno. W Gdyni jest już nawet kilka plaż dostępnych dla psów, np: w dzielnicy Kolibki, na Babich Dołach (na granicy z Oksywiem) oraz w Gdyni Orłowie (ok. 1km od mola w kierunku Sopotu).

Nie zapominajmy zatroszczyć się o naszego pupila we właściwy sposób. W upalne dni trzeba zapewnić im zacienione schronienie, a także osłonę od wiatru. Można w tym celu zaopatrzyć się wcześniej w specjalne nieduże psie namioty plażowe. Konieczny jest zapas świeżej wody i oczywiście miska. Nie zapominajmy, że woda w morzu jest słona i nie nadaje się do picia! Jak to na piasku trzeba zwracać uwagę czy przypadkiem nie ma w nim szkła, drutów oraz innych niebezpiecznych przedmiotów na których psiak mógłby rozciąć sobie łapę.

Przed wybraniem się na plaże z naszym psem musimy przemyśleć, czy oby na pewno będzie to dla niego atrakcja i relaks. Być może źle się czuje w otoczeniu innych ludzi i zwierząt. Wówczas będzie się tylko niepotrzebnie stresował, więc lepiej mu tego zaoszczędzić. Myślę jednak, że większa ilość psiaków lubi wodę – no to nie ma się co zastanawiać. Pamiętajmy tylko, aby nie zmuszać psa do wchodzenia do wody, ma to być dla niego przyjemność, więc jeśli będzie miał ochotę zmoczyć futerko, na pewno z miłą chęcią sam wskoczy do wody.

Pamiętajmy, że obszar wydm jest pod ochroną! I na wydmy nie wchodzimy ani my, ani psy. Jeśli przypadkiem natrafimy na wylegujące się na plaży foki nie zakłócajmy ich spokoju i nie pozwólmy naszemu czworonogowi, aby zbliżył się do morskich zwierzaków. Foki są płochliwe i dodatkowo w Polsce są pod ochroną.

Każda plaża ma swój regulamin, z którym warto się zapoznać wcześniej. Te zwykłe plaże też są dostępne dla psów, np. po sezonie letnim lub w konkretnych godzinach. Na niektóre psiak może wejść na smyczy w i kagańcu. Ale myślę, że wybór psich plaży jest dosyć spory i można zrobić naszemu pupilowi super wakacje. Jeżeli chcemy na plaży spędzić więcej czasu, to warto zabrać ze sobą przekąski lub jedzenie, ponieważ zwierzaki pływając tracą mnóstwo zapasów energii. Nie pozwólmy, aby psiak zbytnio osłabł.

Zobacz również

2 Paź 2017

Co nam powie psi nos

6 Sty 2017

Pies zimą

20 Paź 2017

Na psią nudę

Udostępnij