Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Z psem na spacer!

4 Kwi 2016

Z psem na spacer!

Foto: Psiortal / Piviso

Koniecznie nawet w Święta! Pies nie rozróżnia dni, ani tym bardziej Świąt, więc przynajmniej jeden długi spacer dziennie mu się należy!

Warto zabierać psa w różne miejsca, dostarczać mu różnych bodźców, a nie tylko zawsze spacer na krótkiej smyczy przy nodze idąc asfaltową alejką, gdzie nic ciekawego się nie dzieje.

Psy tak samo jak i my się znudzą tym co już znają. Jeśli ciągle zabierasz pupila tą samą trasą i w te same miejsca, spacer nie jest dla niego atrakcyjny.

Pokaż mu coś więcej park, targowisko, ruchliwą ulice, las, plażę, wodę i pozwól mu na węszenie! Psy są przecież stworzone do poznawania świata nosem. Nie skazuj go tylko na grzeczne chodzenie przy Twojej nodze, daj mu trochę więcej swobody niech rozciągnie całą smycz, niech się nawącha!

Spacer z wieloma bodźcami będzie dla niego bardziej męczący. A jak wiadomo zmęczony pies to szczęśliwy pies. Po powrocie do domu grzecznie zaśnie i nie będzie domagał się Twojej uwagi czy też nie będzie Cię namawiał do wspólnej zabawy. Także korzystają z tego obie strony smyczy.

Udostępnij