Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Legowisko dla psa

13 Mar 2017

Legowisko dla psa

Foto: Psiortal

Psy to nasi najlepsi przyjaciele, często traktowani jak pełnoprawni członkowie rodziny, więc nic dziwnego, że chcemy im zapewnić najlepsze posłanie. Producenci psich łóżek prześcigają się w pomysłach, żeby spełnić wszystkie potrzeby czworonogów.

Jak wiadomo psy potrafią zasnąć w różnych miejscach i w przeróżnych pozycjach, niemniej jednak każdy zwierzak potrzebuje swojego miejsca spoczynku, czy to będzie kanapa, miękkie legowisko, wiklinowy koszyk, czy zwykły kocyk. Posłanie jest potrzebne naszym pupilom do miłego relaksu, odpoczynku w zaufanym miejscu.

Legowisko dla naszego pupila powinno znajdować się w mało uczęszczanym miejscu w domu, aby zapewnić mu spokój podczas odpoczynku, a jednocześnie żeby nie przeszkadzał w różnych domowych obowiązkach. Jednak należy pamiętać, aby było odpowiednio dużo miejsca na posłanie i ewentualne rozciąganie.

Pufka i Bono są bardzo towarzyscy i w ciągu dnia, jeśli drzemią to zawsze wybierają kanapę w salonie. W nocy grzecznie zasypiają na swoich dużych, miękkich posłaniach w sypialni obok naszego łóżka. Jednak często nocne wędrówki kończą się i tak na kanapie z brzuszyskiem do góry.

Legowisko dla psa

Foto: Psiortal

W doborze posłania najważniejszy jest rozmiar, nie może być za małe dla naszego pupila. Powinien się móc swobodnie położyć i rozciągnąć. U nas jak duże posłanie by nie było, to Bono i tak zazwyczaj głowę ma na podłodze, a pupę na posłaniu.

Dobrym pomysłem są legowiska w typie kanapy, czy też wiklinowe kosze – są one solidne i bardzo wygodne dla psa. Pozwalają też zachować trochę intymności zwierzakowi i dają oparcie. Materacyki, pontony, poduszki czy kocyki są dobrym rozwiązaniem dla osób podróżujących ze swoimi psiakami, ponieważ łatwo takie posłanie zabrać ze sobą. Należy pamiętać, że podczas wyjazdu z pupilem powinniśmy mu zapewnić miejsce do spania.

Nie zapominajmy, że kupując psie posłanie z pewnością nie posłuży mu ono do końca życia. Szczeniaki bardzo często rozgryzają swoje łóżeczka, ponad to rosną, więc trzeba liczyć się z częstszymi zmianami legowiska. U psów dorosłych problem z rozgryzaniem już raczej nie występuje, ale należy pamiętać, aby rozmiar był odpowiedni do wielkości psa.

Najważniejszą sprawą jest odpowiednie dbanie o czystość posłania. Należy je regularnie odkurzać oraz prać i suszyć przynajmniej raz – dwa razy w miesiącu. No chyba, że nasz pupil jest brudaskiem i zmoczy czy ubłoci legowisko to oczywiście częstsze pranie będzie wymagane. Nigdy nie pozwalaj psu spać na mokrym posłaniu, bo grozi to chorobami stawów! Dlatego na czas prania najlepiej mieć zapasowy kocyk czy poduszkę, aby właściwe legowisko mogło dokładnie wyschnąć.

W razie gdyby zwierzak przyniósł nam pchły do domu, priorytetem jest ich wytępienie. Należy do tego użyć specjalnych środków bójczych i dokładnie dowiedzieć się jak je stosować.

Zobacz również

10 maja 2018

Pies w ogrodzie

8 Kwi 2018

Uwaga na kleszcze!

12 Lip 2018

Fitness z psem

20 Paź 2017

Na psią nudę

2 Paź 2017

Co nam powie psi nos

Udostępnij