Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Czy psie łapy faktycznie pachną jak popcorn?

15 Kwi 2017

Czy psie łapy faktycznie pachną jak popcorn?

Foto: Psiortal

Tak! Ale oczywiście nie zawsze. Specyficzny zapach wyczujemy tylko na czystych i suchych poduszkach łap. Wiele osób ten miły zapach porównuje właśnie do popcornu lub też do chrupek kukurydzianych.

My uwielbiamy ten zapach! U Bona nie zawsze jest wyczuwalny, lub tylko leciutko. Ale u Pufci….. można by robić takie perfumy! 😉 Najczęściej jak leży na łapkach i je wyprostuje, to popcornowy zapach czuć już z daleka.

Czy psie łapy faktycznie pachną jak popcorn?

Foto: Psiortal

Za ten zapach odpowiedzialne są bakterie żyjące na psich łapach. Łapy wystawione są na działanie wszelkich warunków zewnętrznych przez co często stykają się z różnymi mikrobami, które przy zawilgoceniu (psy pocą się jedynie przez łapy) i braku dostępu tlenu pomiędzy poduszkami łap mają doskonałe warunki do rozmnażania i bytowania.

Jest to całkowicie naturalne i normalne, że wyczuwamy na łapach słodko-kukurydziany zapach. Jednak należy zwracać uwagę na psie łapy. Jeśli będą one podrażnione lub o nieprzyjemnym zapachu, dodatkowo lizane przez psa – należy skonsultować to z weterynarzem, ponieważ może to być objaw jakiejś infekcji bądź alergii.

Udostępnij