Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Arbuz dla psa

11 LIS 2017

Foto: Psiortal

Czy wiesz, że psy mogą jeść arbuzy? Oczywiście nie jako posiłek tylko jako przekąska, czy też nagroda podczas ćwiczeń. Należy pamiętać, aby usunąć z arbuza pestki, ponieważ jak i u ludzi mogą spowodować problemy z jelitami.

Zielonej skórki arbuza też lepiej nie podawać psu, może być pryskana różnymi pestycydami i może mu zaszkodzić.

Foto: Psiortal

Arbuzy zawierają 92% wody, niewielkie ilości witamin i składników mineralnych. Zawierają także przeciwutleniacze, które pomagają chronić organizm przed rozwojem nowotworów. Ponad to arbuz działa moczopędnie, co jest zalecane w chorobach nerek czy dróg układu moczowego. Arbuzy polepszają przemianę materii i korzystnie wpływają na układ pokarmowy. Ponad to aktywne składniki zawarte w arbuzach wspomagają pracę układu krążenia.

Foto: Psiortal

Jednak nie zapominajmy, że arbuz pomimo to że jest niskokaloryczny, zawiera węglowodany z dużym poziomem glikemii, w związku z czym może szybko podnieść stężenie cukru we krwi. Dlatego nie jest wskazany dla psiaków cukrzyków.

Foto: Psiortal

Nasze Łobuziaki zajadają się arbuzami, więc zawsze kupując arbuz bierzemy pod uwagę wszystkich członków naszej rodziny, żeby dla każdego była odpowiednia ilość owocu :)

Zobacz również

15 STY 2018

Pies zimą

20 PAZ 2017

Na psią nudę

15 PAZ 2017

Lęk przed burzą

02 PAZ 2017

Co nam powie psi nos?

30 WRZ 2017

Mazury z psem

Udostępnij