Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Arbuz dla psa

7 Sie 2017

Arbuz dla psa

Foto: Psiortal

Czy wiesz, że psy mogą jeść arbuzy? Oczywiście nie jako posiłek tylko jako przekąska, czy też nagroda podczas ćwiczeń. Należy pamiętać, aby usunąć z arbuza pestki, ponieważ jak i u ludzi mogą spowodować problemy z jelitami.

Zielonej skórki arbuza też lepiej nie podawać psu, może być pryskana różnymi pestycydami i może mu zaszkodzić.

Arbuz dla psa

Foto: Psiortal

Arbuzy zawierają 92% wody, niewielkie ilości witamin i składników mineralnych. Zawierają także przeciwutleniacze, które pomagają chronić organizm przed rozwojem nowotworów. Ponad to arbuz działa moczopędnie, co jest zalecane w chorobach nerek czy dróg układu moczowego. Arbuzy polepszają przemianę materii i korzystnie wpływają na układ pokarmowy. Ponad to aktywne składniki zawarte w arbuzach wspomagają pracę układu krążenia.

Arbuz dla psa

Foto: Psiortal

Jednak nie zapominajmy, że arbuz pomimo to że jest niskokaloryczny, zawiera węglowodany z dużym poziomem glikemii, w związku z czym może szybko podnieść stężenie cukru we krwi. Dlatego nie jest wskazany dla psiaków cukrzyków.

Arbuz dla psa

Foto: Psiortal

Nasze Łobuziaki zajadają się arbuzami, więc zawsze kupując arbuz bierzemy pod uwagę wszystkich członków naszej rodziny, żeby dla każdego była odpowiednia ilość owocu 🙂

Udostępnij