Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Orzechy dla psa

20 Sty 2017

Orzechy dla psa

Foto: Psiortal

Orzechy dla psa? – Tak, ale z umiarem i nie wszystkie rodzaje!

Orzechy ziemne (arachidowe) są odpowiednie dla psów. Z nich wytwarza się masło orzechowe, które można użyć do zabawki typu Kong z którą psiaki mają zajęcie na jakąś chwilę ;). Trzeba koniecznie zwracać uwagę żeby orzeszki nie były z żadnymi dodatkami takimi jak sól czy cukier, bo takie są najpopularniejsze.

Pistacje nie są niebezpieczne dla psów, więc możemy się podzielić tą przekąską z pupilami. Trzeba jednak uważać żeby nie były spleśniałe, bo wtedy to zaszkodzą każdemu.

Możemy swojego futrzaka poczęstować niewielką ilością orzechów nerkowca. Ale nie zapominajmy, że zawierają dosyć dużo tłuszczu.

Jeśli pies podkradnie Ci kilka migdałów nic się złego nie stanie, ale trzeba pamiętać, że migdały ciężko się trawi i mogą w nadmiarze spowodować rozstrój żołądka.

Orzechy dla psa

Foto: Psiortal

Dla naszych Łobuziaków orzeszki są oczywiście przepyszne jak wszystko inne co się im da, bo to łakomczuszki i zjedzą dosłownie wszystko. Co jest przydatne np. przy podawaniu jakiś tabletek. Ale z drugiej strony trzeba być bardzo czujnym podczas gotowania, żeby nie spadło na podłogę nic niedozwolonego dla psiaków. No i na spacerach Pufeczka raz czasem sobie przypomina to czego ją oduczyliśmy, czyli łapania i zjadania każdych jedzeniowych śmieci, więc trzeba mieć oczy dookoła głowy 😉

Orzechy makadamia są dla psów niebezpieczne! Niewielka ich ilość wystarczy aby wystąpiły wymioty, osłabienie organizmu czy trudności z poruszaniem się.

Orzechy włoskie również są dla psów niebezpieczne! Spożywanie tych orzechów powoduje rozstrój żołądka, a nawet bardzo poważne problemy z jelitami.

Orzechy brazylijskie także nie nadają się dla czworonogów. Zawierają największą ilość nasyconych kwasów ze wszystkich orzechów! Niewielka ilość może doprowadzić do problemów żołądkowych i jelitowych.

Udostępnij