Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Na wakacje z psem

17 Cze 2016

Na wakacje z psem

Foto: Psiortal / Piviso

Coraz więcej osób decyduje się zabrać swojego pupila na wspólne wakacje. Polska jeszcze pozostaje krajem słabo przystosowanym do psich wczasowiczów, ale z roku na rok jest coraz lepiej i coraz większa liczba miejsc myśli również o turystach z czworonogami.

Planując wakacje z naszym psim ulubieńcem musimy pamiętać o naszej wygodzie, ale i o jego potrzebach. Tak jak i w domu, na wyjeździe nasz pies potrzebuje tyle samo aktywności. Nie zapominajmy o wieku i stanie zdrowia naszego podopiecznego. Jeżeli np. planujemy długie górskie wędrówki a nasz psiak nie jest pierwszej młodości i szybko się męczy, to może jednak lepiej zostawić zwierzaka u kogoś z rodziny lub znaleźć mu dobry, domowy hotel dla zwierząt.

Wszystkie nasze plany musimy sprawdzić pod kątem psa. Np. na szlakach i w Parkach Narodowych panują różne zasady. W niektórych miejscach jest całkowity zakaz wprowadzania psów, w innych można, ale na smyczy lub też w kagańcu, dlatego przed wyjazdem zróbmy dokładny wywiad i rozpiskę mapy miejsc które odwiedzimy.

Nad morzem powstaje coraz więcej plaż dla psów, gdzie swobodnie możemy z czworonogiem wejść bez groźby mandatu.

Wybierając i rezerwując noclegi również szukamy miejsc przyjaznym psom. Nie wszędzie można sobie tak po prostu przyjechać z czworonożnym towarzyszem.

Wybierając się na obiad do restauracji czy na popołudniową kawę do kawiarni lub wieczorne piwo do baru również musimy sprawdzić czy wpuszczą nas do środka z psem. Jest wiele miejsc przyjaznych zwierzętom, gdzie psiak dostanie nawet swoją miskę wody.

Na wyjazd obowiązkowo psiak musi być zaszczepiony na wściekliznę, dlatego też zabieramy ze sobą jego książeczkę zdrowia. Zabezpieczamy pupila przeciw kleszczom i na wszelki wypadek bierzemy apteczkę z podstawowymi artykułami pierwszej pomocy na wypadek np. skaleczenia łapy. Oczywiście jeśli nasz towarzysz przyjmuje stałe leki nie możemy o nic zapomnieć.

Warto przed wyjazdem poszukać w miejscu docelowym kilku gabinetów weterynaryjnych, żeby w razie niespodziewanej konieczności nie szukać w panice adresu czy telefonu do lekarza. Dobrze też wiedzieć gdzie znajduje się najbliższa całodobowa lecznica.

I jako odpowiedzialni właściciele nie zapominamy również o zapasie torebek na psie odchody, aby wszędzie po naszym futrzaku kulturalnie sprzątać.

Udostępnij