Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Uwaga na miejskie fontanny

27 Lip 2018

Źródło: Youtube

Uwaga na miejskie fontanny!

W czasie upałów każdy psiak chętnie schłodzi się w najmniejszej kałuży wody a co dopiero kiedy zobaczy wspaniałą tryskającą wodę w fontannie.

Kąpiel w fontannie może skończyć się mandatem, ponieważ w Polsce jest zakaz kąpieli i picia wody z miejskiej architektury dotyczący zarówno ludzi jak i zwierząt. W miejskich fontannach czai się sporo zagrożeń dla zdrowia naszego i naszych pupili.

Fontanna to zamknięty obieg wody nie uzdatnianej, a przejrzystość wody zapewniają spore ilości różnych chemicznych preparatów, które mogą być alergiczne dla organizmu. W tego typu wodzie możemy znaleźć między innymi różnego rodzaju bakterie, drobnoustroje, gronkowce, jaja pasożytów, pałeczki Salmonelli, bakterie Coli. Dodatkowo poprzez wdychanie rozpylonej wody w powietrzu lub zachłyśnięcie się skażoną wodą można się zarazić bakteriami typu Legionella.

Oczywiście większość miast stosuje właściwe środki biobójcze na glony czy ameby, w których bytują wszelkie bakterie, jednak wysoka temperatura powietrza nie pomaga w ich zwalczaniu.

Dlatego jeśli chcemy schłodzić psa i siebie korzystając z miejskich źródeł zdecydowanie lepiej jest skorzystać z kurtyn wodnych lub hydrantów.

Do picia dla naszego czworonoga najlepszym rozwiązaniem jest noszenie własnej wody w butelce, ponieważ nie w każdym mieście są ustawione specjalne ujęcia wody zdatnej do picia.

Udostępnij