Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Spacerowo - Lasek Wolski, Kraków z psem

08 KWI 2016

Foto: Psiortal

Od kiedy zrobiło się w miarę nie błotniście i nie deszczowo zaczęliśmy eksplorować różne tereny pobliskie na piesze wędrówki.

Strzałem w dziesiątkę okazał się krakowski Lasek Wolski. Oferuje drogi asfaltowe po których idzie się bezproblemowo, ale także leśne szlaki prowadzące po zróżnicowanym terenie. Czasami przechodzimy przez skałki, czasami wspinamy się pod górę, po czym schodzimy w dół, a czasami znajdziemy ułożone drewniane schody czy mostki. Szlaki są krótsze, dłuższe, można też czasem sobie pomieszać i iść trochę leśnymi trasami, trochę asfaltem. Dla każdego coś dobrego :)

Psiortal

foto: Psiortal


Psiortal

foto: Psiortal


Nasze Łobuziaki uwielbiają odkrywanie nowych miejsc i przeróżnych zapachów. W Lasku Wolskim można obejść dookoła zoo i nawąchać się rozmaitych nieznanych zapachów zwierząt. Ponieważ nasze spacery są zazwyczaj kilku czy kilkunasto kilometrowe zawsze zabieramy ze sobą zapas wody i turystyczną składaną miseczkę dla psiaków. Kiedy były jeszcze resztki śniegu to Bono chętnie się na nim chłodził. Bardzo lubi także rozkopywanie liści, bo pod spodem znajduje te chłodne wilgotne.

Psiortal

foto: Psiortal


Praktycznie wszędzie można raz czasem spotkać jakiegoś psiego kumpla, z którym trzeba się obwąchać,a czasem może nawet chwilkę pobawić. Zdecydowanie największe natężenie ludzi jest na drodze prowadzącej z parkingu dolnego do zoo i na alejkach wokół zoo. Na leśnych szlakach spotyka się dosłownie kilka osób podczas całego spaceru. Na spacerach Łobuziaki są na smyczach flexi, więc mają sporo swobody do zwiedzania i obwąchiwania. Oczywiście kiedy mijamy się innymi osobami, wolimy skrócić smycze, bo nigdy nie wiadomo kto lubi a kto nie lubi psów. Jeśli ktoś jest psiarzem to już z daleka się uśmiecha i zaczyna coś mówić do psa, więc wtedy są przytulasy.

Psiortal

foto: Psiortal


Lasek Wolski jest na prawdę pięknym, malowniczym, spokojnym miejscem do spędzania wolnego czasu. My się relaksujemy, a psiaki mają dużo atrakcji. Zawsze wracają wykończone i zasypiają już w samochodzie, ale uśmiechy na pyszczkach są bezcenne :)

Psiortal

foto: Psiortal

Zobacz również

12 LIP 2018

Fitness z psem

10 KWI 2018

Pies w ogrodzie

04 KWI 2018

Uwaga na kleszcze

11 LIS 2017

Arbuz dla psa

20 PAZ 2017

Na psią nudę

15 PAZ 2017

Lęk przed burzą

Udostępnij