Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Spacerowo - Dolina Bolechowicka z psem

31 MAR 2017

Foto: piviso.com

Dolina Bolechowicka znajduje się ok. 15km od Krakowa, pomiędzy Karniowicami a Bolechowicami. Jest częścią Krajobrazowego Parku Dolinki Krakowskie. Na wejściu do Doliny spotykamy piękną "Bramę Bolechowicką" z wapiennych skał o wysokości ok. 30 metrów. Skały te są rajem dla amatorów wspinaczek. Przed i za Bramą na łagodnych zboczach są łąki, które cieszą się popularnością w słoneczne dni. Możemy tam spotkać wielu obserwatorów wspinaczy, ich znajomych czy rodziny, a także wiele psiaków.

Foto: Psiortal

Ogólnie panuje tam bardzo luźna atmosfera, futrzaki biegają luzem i bawią się ze sobą. Wszyscy są bardzo mili i uprzejmi. Nikomu nie przeszkadzają psy swobodnie hasające. Także Pufka i Bono zawsze poznają wielu nowych kumpli. Często bywa tak, że później podczas spaceru na którymś kawałku trasy spotykamy znowu któregoś z psiaków poznanych na początku.

Foto: Psiortal

Dnem Doliny płynie niewielki potok Bolechówka, z którego uroków bardzo chętnie korzystają czworonożni spacerowicze. Bono najchętniej cały spacer szedłby po wodzie, taki z niego wodnik szuwarek ;) Pufeczka niekoniecznie, ale jak już się zgrzeje to delikatnie zanurza łapeczki. Dodatkowo według znalezionych informacji - woda w Bolechówce należy do najczystszych wód potoków Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Foto: Psiortal

Podczas spaceru mamy bardzo dużo zacienienia pod drzewami, co jest idealne zwłaszcza w cieplejsze dni. W każdym momencie można zrobić przystanek "na wodę". Krajobraz jest bardzo ładny. Można wspaniale spędzić aktywnie czas i jednocześnie się zrelaksować.

Foto: Psiortal

Ponadto dojazd jest bardzo łatwy, a samochód spokojnie można zostawić w centrum Bolechowic. Poniżej przedstawiamy mapkę prowadzącą od parkingu do alejki, którą dojdziemy do Bramy Bolechowickiej (ok. 500m).

Zobacz również

10 KWI 2018

Pies w ogrodzie

04 KWI 2018

Uwaga na kleszcze

11 LIS 2017

Arbuz dla psa

20 PAZ 2017

Na psią nudę

15 PAZ 2017

Lęk przed burzą

02 PAZ 2017

Co nam powie psi nos?

Udostępnij