Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Spacerowo - Szczawnica z psem

02 STY 2017

Foto: Psiortal

Szczawnica jest miejscem jednocześnie przyjaznym i nieprzyjaznym dla psów. Na każdym kroku można spotkać już z daleka wyróżniające się tabliczki „zakaz wstępu psom”.

Foto: Psiortal

Wzdłuż potoku Grajcarek ciągnie się deptak po obu jego stronach. Deptak piękny i podobno jeden z najdłuższych w Polsce (ok. 1800 metrów). Problem tylko w tym, że po stronie "od miasta” jest na niego „zakaz wstępu psom”. Po drugiej stronie potoku psy mają już wstęp, są nawet kosze na odchody, ale jak się przedostać na drugą stronę, skoro każdy mostek ma zakaz?

Foto: Psiortal

Jedyny mostek bez naszej „ulubionej” tabliczki jest przy dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę. Przez ten mostek przejeżdżają też narciarze, który zjechali ze stoku. Także przeciskając się pomiędzy nartami jesteśmy w stanie dojść do deptaku po którym psiaki mogą spokojnie chodzić.

Foto: Psiortal

Oczywiście na żaden szlak nie wejdziemy z psami, bo jak wiadomo w Szczawnicy rozpościera się Pieniński Park Narodowy, który nie jest gościnny dla czworonogów. Przy ul. Głównej można dostrzec ładny park miejski ogrodzony, z ławeczkami, w sam raz na spacerek, niestety Park Dolny również nie zaprasza futrzanych spacerowiczów. Idąc kawałek dalej ul. Zdrojową dojdziemy do Parku Górnego gdzie na szczęście nie widać żadnych zakazowych tabliczek.

Foto: Psiortal

Rekompensatą za zakazy wyskakujące z każdej strony na mieście są mili ludzie i przyjazne miejsca na zjedzenie pysznego obiadku. Polecamy przy ul. Głównej restaurację Koci Zamek (właściciel i obsługa wygłaskali i wymiziali nasze psiaki :) dostali nawet miseczkę z wodą), oraz przy al. Parkowej Karczmę Chatka.

Zobacz również

12 LIP 2018

Fitness z psem

10 KWI 2018

Pies w ogrodzie

04 KWI 2018

Uwaga na kleszcze

11 LIS 2017

Arbuz dla psa

20 PAZ 2017

Na psią nudę

15 PAZ 2017

Lęk przed burzą

Udostępnij