Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Nie porzucaj Przyjaciela

28 Cze 2016

Źródło: Youtube

Rozpoczął się okres wakacyjny, zaczynamy planować urlopy, wyjazdy, a co za tym idzie musimy pomyśleć o naszych pupilach!

Statystycznie najwięcej zwierząt jest porzucanych właśnie podczas wakacji czy jeszcze przed sezonem urlopowym. Przykre to jest jak ludzie łatwo pozbywają się swojego przyjaciela, który był im wierny i kochał całym swoim sercem!

Co trzeba mieć w głowie żeby przywiązać psa do drzewa w lesie i go pozostawić….. Powstają co raz to inne kampanie uświadamiające ten problem, ale to wciąż za mało, w kółko się powtarzają tego typu historie… Z dwojga złego przecież już lepiej oddać zwierzę do schroniska, żeby ktoś się mógł nim zająć i dać mu szanse na nowy lepszy dom, na odpowiedzialnego człowieka!

Łatwo jest zadecydować, że chcemy mieć psa. Wiele osób zapomina o konsekwencjach i obowiązkach wobec czworonoga! Są osoby, które uważają, że zwierzak będzie się zawsze zachowywał tak jak oni chcą. Nie będzie sprawiał żadnych problemów, grzecznie chodził na smyczy, będzie cichutki, nie będzie brudził i zawsze będzie zdrowy. Niestety realia są troszeczkę różne od tego wyobrażenia ideału…

Przed podjęciem decyzji o posiadaniu psa należy zebrać trochę informacji na ten temat. Przygotować swoją cierpliwość do budowania relacji ze swoim pupilem. Z każdego najsłodszego szczeniaczka może być niezły rozrabiaka, a kiedy dorośnie może już nie mieć tak rozkosznego wyglądu, na starość może przechodzić różne choroby. To tak jak z ludźmi…. a nikt ich nie przywiązuje do drzewa tylko za to, że wyglądają inaczej niż byśmy tego chcieli, czy za to, że chorują i stają się nie sprawni na stare lata.

„Stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – już w szkole uczymy się od Małego Księcia, ale wiele osób o tym zapomina!

W schroniskach z iskierką nadziei na swój dom czeka setki tysięcy psów! Czym zawinili…? Bezgraniczną miłością…? Wiernością…?

Udostępnij