Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(12) 429 74 72

Mail:
biuro@schronisko.krakow.pl

Strona:
schronisko.krakow.pl

Adres:
ul.Rybna 3,
30-254 Kraków

Udostępnij:

O Mnie

Alikija to ok. 4-letnia mała brązowa sunia o ciekawym wyglądzie, w typie chihuahuy długowłosej. Została znaleziona i przywieziona przez znalazcę do schroniska.
Suczka dobrze dogaduje się z innymi psami w boksie. Generalnie lubi ich towarzystwo, przy spokojnym psie czuje się pewniej, bardziej się ośmiela i chętniej wychodzi na spacer. Podczas... Czytaj dalej ▾
Alikija to ok. 4-letnia mała brązowa sunia o ciekawym wyglądzie, w typie chihuahuy długowłosej. Została znaleziona i przywieziona przez znalazcę do schroniska.
Suczka dobrze dogaduje się z innymi psami w boksie. Generalnie lubi ich towarzystwo, przy spokojnym psie czuje się pewniej, bardziej się ośmiela i chętniej wychodzi na spacer. Podczas spaceru chętnie podchodzi do innych psów z zaciekawieniem i pozytywnym nastawieniem, nawet tych dużych nie omija, co może być dla niej czasem wręcz niebezpieczne, więc należy zwracać na to uwagę.

Sunia jest mocno wycofana. Nie przywykła do kontaktu z człowiekiem. W przeszłości ze strony ludzi musiało ją spotkać wiele złego, gdyż kuli się w sobie na widok człowieka i najczęściej aż trzęsie się ze strachu. Sunia zamiera na widok zbliżającej się osoby, a często po prostu szuka drogi ucieczki. Podniesiona czy wyciągnięta w jej stronę ręka wprawia ją w takie przerażenie, że cała dygoce jak osika.

Boi się zakładania smyczy i w sytuacji dla niej niekomfortowej może ugryźć. Z Alikiją należy obchodzić się bardzo ostrożnie, bez gwałtownych ruchów. Trzeba podchodzić do niej powolutku, najlepiej w kuckach, stopniowo wyciągając ku niej rękę, delikatnie głaskać pod brodą i obserwować jej reakcje. Na razie sunia jest tak zestresowana na spacerze, że nie jest w stanie się nawet załatwić. Jednak wolontariusze zaczęli pracę z Alikiją i widać już pierwsze efekty oswajania. Zaczęła nieśmiało przyjmować smakołyki podczas spacerów, a dzięki temu dużo łatwiej będzie można przekonać suczkę, że ludzie nie są wcale tacy źli.

Zdecydowanie nie polecamy Alikiji do domu, gdzie są małe dzieci. Nie jest to typ nakolankowca, możliwe, że nigdy w pełni nie zaufa człowiekowi. Preferowany byłby opiekun, który ma już doświadczenie w pracy z wycofanym, lękliwym psem. Tylko przy dużej determinacji i wytrwałości w pracy z psem rezultaty będą widoczne. Możliwe, że sunia będzie wymagać pracy z behawiorystą, by rany w psychice mogły się zabliźnić.

ALIKIJA P 96/03/17
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2013 r.
WIELKOŚĆ: MAŁA
RASA: CHIHUAHUA MIX
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2017 r.
KONTAKT DO WOLONTARIUSZEK: Ania- 724 107 714, Ola- 793 683 462

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Kraków