Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(32) 395 21 75

Mail:
schroniskobytom@opoczta.pl

Strona:
schroniskobytom.pl

Adres:
ul. Łaszczyka 18,
Bytom Miechowice

Udostępnij:

O Mnie

Będzin to niewielki psiak. Większość psów, które do na trafiają są typowymi psami ‚domowymi’, nie zdradzających problemów większych niż nadmierna szczęśliwość. Z Będzinem sytuacja była inna – do Schroniska trafił jako zdziczały kłębek nerwów. Zupełnie nieprzygotowany do życia wśród ludzi. Wcześniej żył z drugim psem, ale samopas – w pustostanie... Czytaj dalej ▾ Będzin to niewielki psiak. Większość psów, które do na trafiają są typowymi psami ‚domowymi’, nie zdradzających problemów większych niż nadmierna szczęśliwość. Z Będzinem sytuacja była inna – do Schroniska trafił jako zdziczały kłębek nerwów. Zupełnie nieprzygotowany do życia wśród ludzi. Wcześniej żył z drugim psem, ale samopas – w pustostanie – ponoć ktoś tam mieszkał – ale my nigdy nikogo tam nie widzieliśmy. Tak żyły w dwójkę dokarmiane przez ludzi, za płotem którego raczej nie przekraczały inaczej niż gdy uciekły…. Niestety drugiego ‚będzina’ nie udało się nam uratować. Pomoc dla starego psa przyszła zdecydowanie zbyt późno…

Ostał się zdziczały Będzin z dodatkowo łysym grzbietem z wieloma ranami, wychudzony i wymizerniały, na którym pchły organizowały dyskotekę… Nie znając człowieka inaczej niż ‚zza płotu’, zagrożony szczękała zębami – nikogo nie ugryzł, ale napór psychiczny zmuszał go do obrony koniecznej. Niestety zachowanie nie wynikało z trudnej sytuacji w jakiej się znalazł, choć zapewne rzutowało na nim bardzo – emocje, strach, nowości. Dla psa, który widział w życiu tak niewiele to jest ogrom bodźców niekoniecznie przyjemnych.

Zaczęliśmy prace z Będzinem już w pierwszych dniach pobytu – początki nie były łatwe, ale okazało się, że to przekupna bestia. Uwielbia dobrze zjeść i wtedy szybko nawiązuje kontakt. Tera po roku czasu to normalny psiak. Lubi wszystkich, chętnie z każdym wychodzi na spacer, nie reaguje na ludzi ‚nienormalnie’. Potrzebuje opiekuna, który w dalszym ciągu pokieruje jego zachowaniem i z przymrużeniem oka podjedzie do jego braku ogłady.

Trzeba go nauczyć wielu rzeczy, ale Będzin uczy się chętnie. Będzie dobrym materiałem dla osoby, która go pokocha z wzajemnością, bo Będzin potrzebuje tylko spokoju, cierpliwości i przymknięcia oko na trudniejsze początki. Czy trudne życie Będzina ma zakończyć się w Schronisku, jako zawsze niechcianego, niekochanego NN?

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Bytom