Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(12) 429 74 72

Mail:
biuro@schronisko.krakow.pl

Strona:
schronisko.krakow.pl

Adres:
ul.Rybna 3,
30-254 Kraków

Udostępnij:

O Mnie

Beston trafił do schroniska w 2013r i od tej pory nie doczekał się domu. Na ten moment ma około 6 lat, a większość życia spędził właśnie za schroniskowymi kratami…
W styczniu na czas mrozów znajdował się w domu tymczasowym. Według relacji z domu tymczasowego, Beston pozostawiony sam nie niszczy, trzyma... Czytaj dalej ▾
Beston trafił do schroniska w 2013r i od tej pory nie doczekał się domu. Na ten moment ma około 6 lat, a większość życia spędził właśnie za schroniskowymi kratami…
W styczniu na czas mrozów znajdował się w domu tymczasowym. Według relacji z domu tymczasowego, Beston pozostawiony sam nie niszczy, trzyma czystość, nie hałasuje.
Szukamy wyrozumiałego opiekuna, który będzie z nim pracował.

Chociaz pisaliśmy już o nim kilkukrotnie i przypominamy go co jakiś czas, przedstawimy raz jeszcze najważniejsze cechy Bestona:
Beston to pies dla osoby doświadczonej, konsekwentnej i cierpliwej. Bywa, że z początku utrzymuje dystans do nieznajomych, jednak kiedy już kogoś pozna i zaufa mu, jest lojalnym i bardzo oddanym towarzyszem. Jest przyjacielski i towarzyski.

Jest chętny do współpracy z człowiekiem, szybko się uczy nowych rzeczy i jest bardzo skupiony na opiekunie podczas wykonywania komend. W schronisku udało opanować się te podstawowe.
Reaguje na zawołania. Beston toleruje zakładanie kagańca, kantarka. Natomiast boi się zabiegów wet, i w lecznicy właśnie kaganiec jest konieczny. Jest zupełnie niewybredny przy jedzeniu.
Jest energiczny i żywiołowy. Bardzo lubi długie spacery i pięknie chodzi na smyczy. Ogromną frajdę sprawia mu pływanie i kąpiele wodne, Beston uwielbia wodę.

Preferowany dom absolutnie bez małych dzieci. To właśnie małe dzieci i nieprawidłowe relacje spowodowały kilkukrotny powrót Bestona do schroniska. Być może jakieś traumatyczne zdarzenia z przeszłości z udziałem dziecka miały wpływ na jego niechęć do nich. Jeśli dom z dziecmi- to minimum nastoletnimi. Złe skojarzenia są na tyle silne, że należy uważać również podczas spacerów przy mijaniu dzieci i odmawiać maluchom, jeśli będą chciały go pogłaskać.

Beston toleruje inne psiaki, zwłaszcza te „bullowate”, bardzo lubi bawić się w zapasy i podobne zabawy typowe dla przedstawicieli tego typu psów. Czasem zdarza się mu być zazdrosnym o względy człowieka. Jeśli miałby mieszkać z innym psiakiem, konieczne będzie zapoznanie ich przed adopcją.
Bestonowi zdarza się dość mocno ekscytować podczas zabawy z człowiekiem, należy wiec dopilnować by nie „nakręcił” się zbyt bardzo i nie próbował podgryzać.

Besto to psiak, którego należy odwiedzić kilka razy przed adopcja by go poznać. Warto dać mu szanse, na prawdę jest przemiłym i fantastycznym psiakiem. Zaufanej osobie pozwoli na wiele.

Kontakt z wolontariuszem: 518 729 178
BESTON P 7/02/17
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA:TAK
W SCHRONISKU OD MAJA 2013r.

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Kraków