Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(12) 429 74 72

Mail:
biuro@schronisko.krakow.pl

Strona:
schronisko.krakow.pl

Adres:
ul.Rybna 3,
30-254 Kraków

Udostępnij:

O Mnie

Na widok Foxtrota pęka serce. Jest to pies odebrany interwencyjnie z łańcucha. Na ten moment psiak jest przerażony wszystkim co go otacza, jedynie towarzysze z boksu są dla niego wsparciem. Na widok człowieka cała trójka w pierwszym odruchu ucieka i chowa się, ale o ile tamta dwójka po chwili podchodzi... Czytaj dalej ▾ Na widok Foxtrota pęka serce. Jest to pies odebrany interwencyjnie z łańcucha. Na ten moment psiak jest przerażony wszystkim co go otacza, jedynie towarzysze z boksu są dla niego wsparciem. Na widok człowieka cała trójka w pierwszym odruchu ucieka i chowa się, ale o ile tamta dwójka po chwili podchodzi zaciekawiona, o tyle Foxtrot najchętniej zapadłby się pod ziemię.

Nie przekonują go smakołyki, o dotyku nie ma mowy, a najlepiej jakby w ogóle nikt na niego nie patrzył. Psa trzeba wyprowadzać na podwójnej pętli, ponieważ panikuje na każdy nietypowy widok i każdy niespodziewany lub gwałtowny ruch ręką a jedyną formą spaceru, jaką akceptuje jest prowadzenie go za plecami, bez patrzenia i bez mówienia w jego kierunku. Boi się ludzi i obcych psów, ale nie reaguje agresją, lecz ucieczką. Spacer to dla niego męka.

Przed Foxtrotem bardzo dużo pracy. Konieczne jest podchodzenie do niego z cierpliwością i spokojem. Możliwe, że z czasem małymi kroczkami, pies otworzy się na świat. Najlepiej byłoby, gdyby zamieszkał z psem bardziej otwartym i radosnym niż on, by mógł od niego uczyć się od zera zaufania oraz że człowiek nie musi oznaczać strachu czy bólu.

Dobrze, aby pies trafił do domu, w którym nie ma małych dzieci a opiekunowie nie boją się wyzwań i gotowi są na pracę nad psem skrajnie wystraszonym.

Kontakt do wolontariusza: 792-922-023 (Samanta); 728-782-077 (Milena)
FOXTROT P 30/02/17
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013 r.
WIELKOŚĆ: średni większy
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2017r.

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Kraków