Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(34) 361 65 66

Mail:
schronisko.czestochowa@gmail.com

Strona:
schronisko.czestochowa.pl

Adres:
ul. Gilowa 44/46,
42-202 Częstochowa

Udostępnij:

O Mnie

Imię: Kaptur
Płeć: pies
Rok Urodzenia: 2008
Rasa: mix-amstaff
Umaszczenie: brązowe
Wielkość: duży
Sterylizacja/kastracja: tak
Numer karty: 156/14
Boks: Dz I
Opis: ADOPCJA MOŻLIWA TYLKO PO WIZYTACH PRZEDADOPCYJNYCH!!!

Kaptur trafił do schroniska 28 lutego 2014 roku, po tym jak jego właścicielkę zabrała Policja. Kobieta miała postawione zarzuty m.in. za... Czytaj dalej ▾
Imię: Kaptur
Płeć: pies
Rok Urodzenia: 2008
Rasa: mix-amstaff
Umaszczenie: brązowe
Wielkość: duży
Sterylizacja/kastracja: tak
Numer karty: 156/14
Boks: Dz I
Opis: ADOPCJA MOŻLIWA TYLKO PO WIZYTACH PRZEDADOPCYJNYCH!!!

Kaptur trafił do schroniska 28 lutego 2014 roku, po tym jak jego właścicielkę zabrała Policja. Kobieta miała postawione zarzuty m.in. za znęcanie się nad psem. Sprawa w sądzie ciągnęła się miesiącami. Kaptur wykazywał cechy psa, który był bity. Bał się, a ze strachu wykazywał agresję. Dzięki pracownikom i jednemu z naszych wolontariuszy, który ma doświadczenie z psami tej rasy, a także zna behawioryzm psów, udało się zdobyć zaufanie Kaptura oraz zacząć wyprowadzać go na spacery i na wybieg. Ogromna siła psa i jeszcze większe pokłady energii sprawiały, że tylko nieliczne osoby mogły brać go na spacer.

Wolontariusze, chcąc pomóc Kapturowi, poprosili o pomoc zaprzyjaźnioną trenerkę psów. Współpraca bardzo szybko zaowocowała. Pani Trener aktualnie opisuje go jako psa przyjaznego do większości wolontariuszy i pracowników Schroniska. Podczas pracy z Kapturem pani Trener nie zaobserwowała agresywnych zachowań do innych psów podczas spacerów. Co więcej, Kaptur ładnie reaguje na podstawowe komendy. Jednak z uwagi na przeszłość psa, powinien trafić tylko do osoby która posiadała wcześniej psa tej rasy i doskonale jest świadoma specyfiki, charakteru i potrzeb psa rasy amstaff.

Osoba adoptująca musi zdawać sobie sprawę, że pies był maltretowany i ewidentnie znęcano się nad nim, więc konieczne jest zobowiązanie się do szkolenia Kaptura pod okiem profesjonalnego trenera i będzie socjalizował go do ludzi oraz zwierząt w bezpieczny i kontrolowany sposób. Pies powinien trafić do domu z ogrodem, aby miał zapewnioną odpowiednią przestrzeń życiową. Ze względu na zło, które doświadczył w przeszłości, Kaptur nie może mieszkać w domu z małymi dziećmi, a także z innymi zwierzętami. Przewodnik Kaptura koniecznie musi być osobą pełnoletnią, niekaraną.

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Częstochowa