Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(32) 256 61 15

Strona:
schronisko-katowice.eu

Adres:
ul. Milowicka 1b,
40-312 Katowice

Udostępnij:

O Mnie

Kita to spokojna i cierpliwa suczka. Ma ok. 5 lat i waży 12 kg. Nie wymaga ciągłej uwagi ze strony właściciela - potrafi się zająć sobą - ale jak każdy pies, lubi gdy czasem się ją pogłaszcze, czy podrapie za uchem. Na ogół zachowuje się grzecznie, choć zdarza jej się... Czytaj dalej ▾ Kita to spokojna i cierpliwa suczka. Ma ok. 5 lat i waży 12 kg. Nie wymaga ciągłej uwagi ze strony właściciela - potrafi się zająć sobą - ale jak każdy pies, lubi gdy czasem się ją pogłaszcze, czy podrapie za uchem. Na ogół zachowuje się grzecznie, choć zdarza jej się szarpać smycz, czy mocno pociągnąć. Szczególnie, gdy poczuje jakiś zapach na uboczu lub znajdzie się w pobliżu kałuży - z każdej chce się napić wody i wydaje się, że może to robić nieskończenie długo. Raz na jakiś czas potrzebuje porządnie się wyhasać. Gdy spuści się ją ze smyczy, uwielbia biegać za piłką.

Ale trzeba pamiętać, żeby ją odbierać, gdyż - jak wspomniałem wcześniej - przy braku uwagi zaczyna zajmować się sobą, co w tym przypadku polega na rozgryzaniu zabawki zębami i jej niszczeniu - podobnie z innymi przedmiotami, które się jej rzuca. Jest bardzo pojętna, szybko uczy się nowych komend. Potrafi m. in. siadać i dawać łapę, zna polecenia \"na miejsce\" i \"do mnie\". Bez problemu skupia całą swoją uwagę na właścicielu. Przeważnie nie ma problemów w kontaktach z innymi psami (do niektórych psów i suk szczeka), nie boi się samochodów, ani innych \"miejskich\" dźwięków.

Obecnie Kita utyka na tylne łapki. Oto wynik badania prawej tylnej łapy:
\"Opis wywiadu: RTG - badaniem radiologicznym stanu kolanowego w projekcji bocznej stwierdzono zmiany zwyrodnieniowe, doczaszkowe przemieszczenie kości podudzia, niewielka ilość wysięku w stawie.
Obraz radiologiczny sugeruje zerwanie więzadła krzyżowego - wskazanie do zabiegu operacyjnego.\"

Mówiąc w skrócie - Kita ma problem z więzadłem krzyżowym w łapie. Po bliższym przyjrzeniu wiadomo, że podobny problem ma z drugą łapką, na którą też utyka. Obecnie psina przebywa w Domu Tymczasowym, gdzie opiekunowie starają się o jej powrót do zdrowia. Nie może wykonywać nagłych ruchów, skakać, powinna w jak najmniejszy sposób nadwyrężać tylne łapy. Jest to dość trudne ze względów opisanych powyżej - Kita lubi czasem poszaleć. Jesteśmy po dwóch kolejnych wizytach u weterynarza - wg niego kości się zrastają i jeśli dalej tak się będzie działo, łapki Kity będą z powrotem zdrowe. W przeciwnym wypadku może być konieczny zabieg operacyjny - mamy nadzieję, ze uda się go uniknąć.

Dom Tymczasowy ma zapewniony do połowy lipca, po tym czasie może przeżyć szok, jeśli będzie musiała znów trafić do schroniska. Do tego dojdzie brak odpowiedniej opieki - w schronisku nie ma na nią szans. DLATEGO PILNIE SZUKAMY OSOBY, RODZINY, KTÓRA POKOCHAŁABY KITĘ NA STAŁE I BYŁABY W STANIE KONTYNUOWAĆ EWENTUALNĄ REHABILITACJĘ. Piesek odwdzięczy się za to z wielokrotną siłą.

Kita ~ 4 lata, w domu tymczasowym
Kontakt w sprawie adopcji: tel: 517 580 360, e-mail: piotr.sztela@xboxspot.pl

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Katowice