Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(32) 256 61 15

Strona:
schronisko-katowice.eu

Adres:
ul. Milowicka 1b,
40-312 Katowice

Udostępnij:

O Mnie

Kora to spokojna, zrównoważona starsza pani. Do schroniska trafiła po śmierci właściciela. Z początku mocno zestresowana, dziś psi ideał szukający swego człowieka na jesień życia. Mimo iż do najmniejszych piesków nie należy (ma ok. 60 cm w kłębie) spacer z nią to sama przyjemność. Na spacerku jest zadowolona i wpatrzona... Czytaj dalej ▾ Kora to spokojna, zrównoważona starsza pani. Do schroniska trafiła po śmierci właściciela. Z początku mocno zestresowana, dziś psi ideał szukający swego człowieka na jesień życia. Mimo iż do najmniejszych piesków nie należy (ma ok. 60 cm w kłębie) spacer z nią to sama przyjemność. Na spacerku jest zadowolona i wpatrzona w opiekuna.

Grzecznie idzie na luźnej smyczy. Jadące auta nie robią na niej wrażenia. Również grzecznie zachowuje się w samochodzie. Spokojnie spaceruje, mijając inne psy i ludzi. Uczestniczyła nawet w Zwierzynaliach. Brała udział w konkursie gdzie każdy pies miał zaprezentować swoje umiejętności. Mimo tłumu ludzi i psów potrafiła się zaprezentować i wykonywała komendy (siad, łapa, leżeć , czekaj).

Do ludzi podchodzi z zaciekawieniem, przy jednych czuje się pewniej, a przy innych potrzebuje chwilki na obwąchanie i poznanie. Smakołyki bierze z ręki delikatnie. Na spacery bez problemu wychodziła z różnymi osobami i zawsze była grzeczna. Osobom, które już troszkę zna pozwala się wyczesać i wykąpać. Uwielbia się wtulać w człowieka. Nie ma też problemu z dotykaniem łapek i ogonka czy zakładaniem kagańca.

Puszczona na wybiegu pilnuje się opiekuna i wraca na każde wołanie. Reaguje na swoje imię. Zna takie komendy jak: chodź, siad, leżeć, czekaj i łapa. Z większością psów się dogaduje. Puszczona na wybiegu, z innymi psami, nie zaczepia ich, choć coraz chętniej biega i jeśli tylko inny pies ją zaczepi do zabawy to chętnie się przyłącza. Nie jest nachalna i szybko daje się odwołać. Również spacer na smyczy z drugim psem i opiekunem nie sprawia jej problemu.

Kora ma zaczerwienione oczy które będą musiały być codziennie kropione. Niestety w warunkach schroniskowych nie jest to możliwe dlatego Kora pilnie szuka domu nawet tymczasowego. Ma krótką łatwą w pielęgnacji sierść. Byłaby idealnym towarzyszem dla osoby starszej lub rodziny ze starszymi dziećmi (najlepiej od 15 lat). Kora potrzebuje spokojnego, zrównoważonego przewodnika.
Kora to śliczny diamencik który będzie błyszczeć coraz jaśniej gdy tylko dostanie szansę.

Kontakt w sprawie adopcji: wadera96@interia.pl lub 725 095 727
656/16
10 lat
Suka
Zaszczepiona, odrobaczona, zaczipowana

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Katowice