Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(12) 429 74 72

Mail:
biuro@schronisko.krakow.pl

Strona:
schronisko.krakow.pl

Adres:
ul.Rybna 3,
30-254 Kraków

Udostępnij:

O Mnie

Mniszek to 8-letni niezwykle poczciwy pies w typie owczarka niemieckiego. Jest łagodny i nie sprawia większych problemów. To psiak wdzięczny za wszystko, co go spotyka - czy to spacerek, czy jedzonko, głaskanie czy zwyczajnie samo towarzystwo człowieka.

Na spacer wychodzi chętnie. Na smyczy chodzi spokojnie, a do boksu wraca... Czytaj dalej ▾
Mniszek to 8-letni niezwykle poczciwy pies w typie owczarka niemieckiego. Jest łagodny i nie sprawia większych problemów. To psiak wdzięczny za wszystko, co go spotyka - czy to spacerek, czy jedzonko, głaskanie czy zwyczajnie samo towarzystwo człowieka.

Na spacer wychodzi chętnie. Na smyczy chodzi spokojnie, a do boksu wraca grzecznie. Nawet łapy mu specjalnie nie siadają, co niestety często przytrafia się starszym psom w typie ONka.
Z powodu dojrzałego wieku Mniszek musi przyjmować dobrą karmę mięsną typu gastro, by nie szkodziła jego wrażliwemu układowi pokarmowemu. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat kondycji zdrowotnej Mniszka, zachęcamy do kontaktu ze schroniskowym weterynarzem.

Potrafi zachować czystość w boksie, jeśli tylko ma taką możliwość. Jest przyjazny i łagodny. Idealny towarzysz na spokojne spacery i do przytulania na kanapie.
Na spacerach nie wykazuje zainteresowania innymi psami czy kotami, zwyczajnie je ignorując. Jeśli ma większą przestrzeń, to psiaki nie stanowią dla niego żadnego problemu, jednak w boksie wykazywał dominację w stosunku do innych czworonogów i próby gryzienia, dlatego Mniszek mieszka sam. Nie wiadomo, czy udałoby się go dogadać z psem rezydentem, jednak mamy powody sądzić, iż nie zaakceptowałby dzielenia lokum z „konkurentem”, dlatego polecamy Mniszka szczególnie jako psiego jedynaka.

Mniszek do ludzi, szczególnie nieznanych podchodzi bez jakiegoś nadzwyczajnego entuzjazmu, ale żadnych problemów z nim nigdy nie ma. Jest to po prostu stonowany, spokojny, dojrzały psiak, który nie okazuje już emocji tak wylewnie jak szczeniak. Co nie znaczy, że nie ma uczuć! Może i nie jest słodką przylepą, która od razu pcha się pod rękę obcej osoby, ale to naprawdę kochany psiak, tylko zwyczajnie nie umie się wypromować. Pies ideał, ale ktoś musi chcieć go poznać, by się o tym przekonać... A póki co chętnych brak. I Mniszek tak czeka, spokojnie, po cichutku, przez nikogo niezauważany. Marzenia o domu ma jak każdy mieszkaniec schroniska, ale nie potrafi o niego poprosić. Czy ktoś dostrzeże Mniszka i da mu jeszcze szansę, by pokazał jak oddanym i cudownym towarzyszem może się stać?

MNISZEK P 21/11/16
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2009 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: NIE
W SCHRONISKU OD 7 LISTOPADA 2016 r.

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Kraków