Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(32) 249 84 52

Mail:
schroniskochorzow@wp.pl

Strona:
chorzow.schronisko.com

Adres:
ul. Opolska 36,
41-500 Chorzów

Udostępnij:

O Mnie

Kochani, przedstawiamy Negro. Pięknego, dużego psa. Nie młodego, lecz pełnego wigoru. Przyjaznego, łagodnego, wesołego.

Jego historię i opis przesłała nam Pani Emilia - behawiorystka, która rozpoznała psiaka, gdyż miała okazję z nim wcześniej pracować. Bardzo prosimy o szansę dla tego psiaka, nie chcemy by ostatnie lata spędził za... Czytaj dalej ▾
Kochani, przedstawiamy Negro. Pięknego, dużego psa. Nie młodego, lecz pełnego wigoru. Przyjaznego, łagodnego, wesołego.

Jego historię i opis przesłała nam Pani Emilia - behawiorystka, która rozpoznała psiaka, gdyż miała okazję z nim wcześniej pracować. Bardzo prosimy o szansę dla tego psiaka, nie chcemy by ostatnie lata spędził za zimnymi kratami....

Negro po adopcji ma zapewnioną pomoc behawiorysty, to naprawdę duża pomoc na początek, mamy nadzieję, że to pomoże znaleźć mu dom... ;)

" Negro (w poprzednim domu Nero) to ok. 10- letni pies. Nero jest czarnym, dużym – powyżej kolana kundelkiem. Jest statecznym, spokojnym i zrównoważonym starszym psem, który do szczęścia potrzebuje swojego człowieka i kawałka miejsca w domu.

Życie nie rozpieszczało Nera. Jego historię poznałam podczas konsultacji behawioralnej, jaką przeprowadziłam u jego byłych opiekunów. Z historii, która jest mi znana Nero obecnie po raz 3 trafił do Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wcześniej przebywał w sosnowieckim schronisku, skąd został adoptowany w marcu 2016r., jednak już w maju 2016 ponownie wrócił do schroniska. Za niedługi czas znowu uśmiechnął się do Nera los i został adoptowany przez starszego pana i wyjechał z nim na wieś.

Początkowo był psem podwórkowym, jednak gdy przyszła jesień, a następnie zima zamieszkał w domu. Jego szczęście nie trwało zbyt długo, ponieważ jego Pan zmarł w styczniu 2017r. W maju br. Nero został zabrany przez najbliższą rodzinę zmarłego Pana, jednak okazało się, że Nero nie potrafi sam zostawać w domu. Gdy zostawał sam wył, szczekał i rozrzucał pozostawione rzeczy po domu. Pozostawiony na ogrodzie robił podkopy pod ogrodzeniem i uciekał. Tak też było ostatnim razem i w ten sposób ponownie wrócił do schroniska.

Byli opiekunowie Nera skontaktowali się ze mną w związku z jego lękiem separacyjnym. Już wtedy byli w dużej mierze zdecydowani oddać Nera do schroniska, ponieważ nie radzili sobie z jego problemem, jednak po konsultacji zdecydowali się pracować z psem i dać mu szansę. Niestety w niedługim czasie po naszym spotkaniu wyjechali na urlop, a Nero będąc pod opieką rodziny po raz kolejny uciekł z ogrodu. Po powrocie z urlopu szukali go i znaleźli ogłoszenie chorzowskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt z Nero w roli głównej. Poddali się i postanowili nie odbierać go już ze schroniska.

Jaki Nero jest? Z mojej obserwacji i przeprowadzonego wywiadu można wnioskować, że to spokojny i stateczny pies. Kocha człowieka ponad wszystko, lubi spacery, uwielbia pływać i bawić się piłeczką, ładnie chodzi na smyczy, a puszczony luzem nie ucieka. Jest pokojowo nastawiony do obcych ludzi, uwielbia dzieci, dogaduje się z psami – zarówno z samcami, jak i z sukami. Goni koty, więc na pewno nie powinien iść do domu, w którym koty mieszkają.

Jedynym problemem Nera jest jego nieumiejętność pozostawania samemu w domu. Problem ten posiada większość psów schroniskowych, a w przypadku Nera, który po raz kolejny trafił do schroniska i stracił swojego ukochanego człowieka, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż trafiając do nowego domu, problem stresu separacyjnego wróci. Jest to jednak problem do przepracowania, a przepracowany raz, nie wraca. Pies musi się poczuć bezpiecznie i mieć tą pewność, że gdy jego człowiek wychodzi, to na pewno wróci. Należy od pierwszego dnia pobytu w nowym domu uczyć psa, że pozostawanie samemu nie jest straszne i nic złego się nie dzieje, gdy człowiek znika z pola widzenia.

Osobie, która zdecyduje się dać szansę Nerowi i podarować mu swoje serce i dom oferuję darmową pomoc w przepracowaniu problemowego zachowania Nera. Kontakt do mnie posiada Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie. "

Końcówka nr czip: 73054
Płeć: pies
Imię: Negro
Wiek: ~ 9-10 lat
Rozmiar: duży

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Chorzów