Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(12) 429 74 72

Mail:
biuro@schronisko.krakow.pl

Strona:
schronisko.krakow.pl

Adres:
ul.Rybna 3,
30-254 Kraków

Udostępnij:

O Mnie

Sali to duży, piękny samiec w typie owczarka belgijskiego groenendael. Do krakowskiego schroniska trafił w kwietniu 2016r w bardzo złym stanie. Długo przebywał w schroniskowym szpitaliku, gdzie dochodził do siebie. Był bardzo zaniedbany, wychudzony, z ranami…

Można się tylko domyślać ile przeszedł i jak dużo krzywdy go spotkało... Czytaj dalej ▾
Sali to duży, piękny samiec w typie owczarka belgijskiego groenendael. Do krakowskiego schroniska trafił w kwietniu 2016r w bardzo złym stanie. Długo przebywał w schroniskowym szpitaliku, gdzie dochodził do siebie. Był bardzo zaniedbany, wychudzony, z ranami…

Można się tylko domyślać ile przeszedł i jak dużo krzywdy go spotkało ze strony człowieka. Trauma i złe traktowanie odcisnęły piętno na psychice tego wspaniałego psa. Z początku bywał bardzo nieufny i podchodził do ludzi z dużym dystansem. Zwłaszcza do mężczyzn, wobec których zachowywał wzmożoną czujność. Być może był źle traktowany właśnie przez mężczyznę i stąd na widok niektórych reagował obronnie.

Sali wciąż uczy się kontaktu z człowiekiem. Nie należy do psów, które od razu dają się przekupić. Trzeba dać mu czas na poznanie i zaufanie nowej osobie. Jest bardzo wiernym i oddanym psem, ale wymaga wyrozumienia i cierpliwości ze strony człowieka. Z Salim nie da się postępować na siłę. Nie lubi on także gdy coś mu się odbiera. Świadczy to o tym, ze w przeszłości mógł być na prawdę źle traktowany i musiał rywalizować o swoje zasoby. Bywa bardzo zazdrosny przy innych psach podczas np. karmienia. Chociaż poza posiłkiem jest w stanie z niektórymi się dogadać i toleruje ich obecność. Na spacerze wobec psów jego reakcja jest różna. Czasem zaszczeka na jakiegoś, czasem zignoruje lub wykazuje chęć przywitania się. Lubi głaskanie i pieszczoty. Uczy się komend. Stresuje się, gdy za dużo się przy nim dzieje. Bardzo nie lubi zabiegów weterynaryjnych, gdzie obowiązkowo musi mieć założony kaganiec.

Z początku należy zachowywać się przy nim ostrożnie. Sali wymaga poświęcenia czasu, ale naprawdę warto. Sali nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Może być z innymi, spokojnymi psami- oczywiście przed adopcją należy je ze sobą zapoznać. W schroniskowym boksie stara się utrzymywać czystość. Najlepiej jeśli będzie w domu psim jedynakiem lub jeśli ktoś odseparowywał by w sytuacjach, gdzie może być zazdrosny (karmienie, pieszczoty).

Sali podczas mrozów został zabrany do domu tymczasowego, gdzie na prawdę miał dobrą opinie i tymczasowi opiekunowie chwalili go. W tym domu był bezkonfliktowy wobec psów, z którymi zamieszkał. Sali jednak boi się nowych sytuacji, wiec należy go wdrażać w nie stopniowo. Mimo przykrej przeszłości, która go spotkała, Sali stara się cieszyć z każdej poświęconej mu chwili.

Jest wdzięcznym i wesołym psiakiem. Widać, że chce nawiązać kontakt z człowiekiem, że próbuje zaufać. Z wręcz szkieletu ze strzępkami zaniedbanej sierści, który trafił w kwietniu 2016r, obecnie stał się pięknym, silnym psem o wyglądzie w typie owczarka belgijskiego. Sali to psiak o prawdopodobnie trudnej przeszłości. Potrzebuje dużo czasu by zaufać nowemu opiekunowi. Jednak warto dać mu szanse i poznać go. Sali ma problem z infekcją uszy, należy kontynuować leczenie.

Kontakt z wolontariuszem w sprawie adopcji: tel. 509753137 / 518729178
SALI P 61/04/16
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD : KWIETNIA 2016r.

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Kraków