Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(12) 429 74 72

Mail:
biuro@schronisko.krakow.pl

Strona:
schronisko.krakow.pl

Adres:
ul.Rybna 3,
30-254 Kraków

Udostępnij:

O Mnie

Smrek to 3-letni pstrokaty wielorasowiec z wilczastymi uszami. Został znaleziony w grudniu 2016 r. na ul. Igołomskiej w Krakowie po wypadku komunikacyjnym, niestety nikt się po niego nie zgłosił. Psiak trafił do schroniska z licznymi obrażeniami, zarówno w obrębie kości, jak i narządów wewnętrznych. Miał m.in. pękniętą miednicę, wymagał również... Czytaj dalej ▾ Smrek to 3-letni pstrokaty wielorasowiec z wilczastymi uszami. Został znaleziony w grudniu 2016 r. na ul. Igołomskiej w Krakowie po wypadku komunikacyjnym, niestety nikt się po niego nie zgłosił. Psiak trafił do schroniska z licznymi obrażeniami, zarówno w obrębie kości, jak i narządów wewnętrznych. Miał m.in. pękniętą miednicę, wymagał również operacji otwarcia żołądka, z którego należało wyciągnąć kość.

Na szczęście udało się mu pomóc i Smrek szybko odzyskiwał siły. Teraz psiak jest już w dość dobrej kondycji, zawsze gotowy na spacer i bieganie. Jednak ma zaburzenia czucia w tylnej kończynie, na którą kuleje. Być może ta łapka nigdy nie będzie w 100% sprawna, Smrek wymaga rehabilitacji. Dobrze by było, by przyszły właściciel się z tym liczył i miał chęci, by pomóc psu odzyskać sprawność łapy. Jednak nie ma się co bać, kulenie nie ma praktycznie żadnego wpływu na codzienne funkcjonowanie Smreka, który radzi sobie bardzo dobrze i mieszka już w boksach ogólnych. Bieżącą informację medyczną można uzyskać od schroniskowego weterynarza.

Smrek jest młodym i aktywnym psem. Kiedy czuje się dobrze jest takim żywym wulkanem energii. Jest bardzo ruchliwy, zawsze pierwszy do wyjścia na spacer, za wszelką cenę próbuję się wydostać z boksu, byle tylko już móc sobie pospacerować. Trudno sobie z nim poradzić przy zakładaniu smyczy, gdyż bardzo się cieszy i okazuje to skakaniem oraz innymi ewolucjami. Trzeba nauczyć go chodzenia na smyczy, ponieważ pod wpływem ekscytacji szarpie jak pociąg i wiesza sią na obroży. To jeszcze taki nieokiełznany młodzik, który z pewnością będzie wymagał sporych nakładów pracy, żeby się nieco wyciszył i stał psem ułożonym oraz posłusznym. Brakuje mu zwyczajnie wychowania, którego nie otrzymał od poprzednich właścicieli.

Smrek znajomych ludzi wita zawsze radośnie, prosi o uwagę, głaskanie i zabawę. W stosunku do obcych zachowuje odrobinę dystansu. Smrek lubi czasem szczypnąć zębami, ale robi to niegroźnie, w formie zabawy. Mimo iż psiak nie zachowuje się agresywnie w schronisku, wymaga on stanowczego, odpowiedzialnego właściciela. Nie można pozwolić mu 'wejść sobie na głowę'.
Smrek potrafi żyć w zgodzie z innymi psami. Wcześniej dzielił boks z suczką w typie owczarka niemieckiego, natomiast teraz mieszka z innym psem, samcem, z którym również dobrze się dogaduje. Niemniej jednak doradzamy wcześniejsze zapoznanie z psim rezydentem. Z obserwacji wynika, że za kotami nie przepada i goni je.

Smrek bardzo prosi o dom, potrzebna mu odpowiednia rehabilitacja łapy, a przede wszystkim miłość i czas własnego człowieka.

SMREK P 67/12/16
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2014 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD 13 GRUDNIA 2016 r.

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Kraków