Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(12) 429 74 72

Mail:
biuro@schronisko.krakow.pl

Strona:
schronisko.krakow.pl

Adres:
ul.Rybna 3,
30-254 Kraków

Udostępnij:

O Mnie

Szagi to ok. 7-letni pies średniej wielkości o bardzo ładnym umaszczeniu. Psiak jest przyjazny, ale specyficzny, ma „charakterek”. Przyparty do muru może pokazać ząbki. Czasem też warknie. Szafi potrafi być miły i przyjazny, szczególnie gdy czegoś chce, ale jak mu się coś nie spodoba, albo się przestraszy, to potrafi się... Czytaj dalej ▾ Szagi to ok. 7-letni pies średniej wielkości o bardzo ładnym umaszczeniu. Psiak jest przyjazny, ale specyficzny, ma „charakterek”. Przyparty do muru może pokazać ząbki. Czasem też warknie. Szafi potrafi być miły i przyjazny, szczególnie gdy czegoś chce, ale jak mu się coś nie spodoba, albo się przestraszy, to potrafi się najeżyć, pokazać garnitur zębów czy nawet w ostateczności ugryźć.

Szagi jest bardzo łakomy na smaczki, co pomaga przekonać go do zrobienia czegoś, co nie do końca jest po jego myśli (np. powrót do boksu). Na spacerze ma swój świat, chętnie idzie tam, gdzie sam ma ochotę. Na smyczy chodzi ładnie, ale zdarza mu się pociągnąć, szczególnie na początku spaceru. Głaskać pozwala się jedynie w niewielkim natężeniu, potem już raczej nie ma na nie ochoty.
Szagi z innymi psami dogaduje się różnie. Mieszkał z innymi czworonogami swojej postury i raczej nie było problemów, ale obecnie jest w boksie sam. Na spacerze zwraca uwagę na obce psy, zazwyczaj je obszczekuje i zdarza mu się do nich wyrywać.

Z pewnością Szagi nie ma za sobą zbyt dobrych doświadczeń, od człowieka musiał doznać wielu krzywd i nieprzewidywalnych zachowań, dlatego obecnie jest bardzo czujny i potrafi zareagować agresją w sytuacji, którą uzna za zagrożenie. Szagi potrzebuje spokojnego, zrównoważonego opiekuna, nastawionego na dużo pracy z psem. Mamy nadzieję, że ten psiak z potencjałem znajdzie dom, w którym będzie miał szansę na zmianę i nowe życie pełne poczucia bezpieczeństwa i miłości.

SZAGI P 65/03/17
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2010 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD 16 MARCA 2017 r.

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Kraków