Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(32) 256 61 15

Strona:
schronisko-katowice.eu

Adres:
ul. Milowicka 1b,
40-312 Katowice

Udostępnij:

O Mnie

Tolek (179/17) ~ 9 lat
Być może Tolek nie miałby większych szans w wyborach psiego mistera. Chłopak ma jednak coś o wiele istotniejszego od przykuwającego uwagę wyglądu - cudowny charakter, w którym można zakochać się od pierwszego spotkania. To czworonożne potwierdzenie powiedzonka, że pies składa się z futra i miłości.... Czytaj dalej ▾
Tolek (179/17) ~ 9 lat
Być może Tolek nie miałby większych szans w wyborach psiego mistera. Chłopak ma jednak coś o wiele istotniejszego od przykuwającego uwagę wyglądu - cudowny charakter, w którym można zakochać się od pierwszego spotkania. To czworonożne potwierdzenie powiedzonka, że pies składa się z futra i miłości.

Toluś kocha ludzi z całego serca, kontakt z nimi (mizianie, przytulanie czy po prostu bycie blisko człowieka) jest dla niego niezwykle ważny. Mimo sporej potrzeby bliskości, nie jest nachalny, nie zwraca na siebie uwagi za wszelką cenę. Ma w sobie wiele energii, radości życia i ciekawości świata, nie jest jednak typem ADHDowca zachowuje się grzecznie i spokojnie, również chodząc na smyczy.

Dzięki temu spacery z nim będą dla nowego właściciela prawdziwą przyjemnością, niezależnie od wieku czy kondycji. Bo Toluś to psiak właściwie dla każdego - sprawdzi się równie dobrze jako towarzysz osoby nieco starszej oraz przyjaciel rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym. Bez większych trudności mógłby także zamieszkać z psim kolegą lub koleżanką.

Tolek jak dotąd w stosunku do poznawanych psiaków zachowuje się bez zarzutu - zawsze chętnie się przywita, nie zaczepia, a w razie konfliktu woli wycofać się zamiast atakować. Czy w takim razie nasz pies (prawie)idealny ma jakieś wady? Co tu kryć, chłopak szaleje za smakołykami. Czasem w wyniku tego szaleństwa zdarza mu się mocniej uszczypnąć dłoń trzymającą smakowity kąsek. Nie jest to jednak przejaw agresji, być może zanim psiak trafił pod naszą opiekę takie smakołyki nie trafiały mu się zbyt często, a fascynacja nimi minie gdy nieco przyzwyczai się do nagradzania i karmienia z ręki. Co więcej, tę słabość, przy odrobinie wyobraźni, możemy zamienić w pretekst do doskonałej zabawy przy użyciu psiego noska.

Toluś świetnie radzi sobie z zabawami typu brainwork, polegającymi na zdobyciu smaczków po pokonaniu przeszkody- piłeczek, kubków czy tekturki. Wszystkim zainteresowanym z pewnością chętnie zaprezentuje swoje nowe umiejętności.

Przyglądając się chłopakowi nieco wnikliwiej, możemy zauważyć, że jego bioderka i tylne łapki są nieco chudsze, a co za tym idzie, słabsze od przednich. Możliwe, że ta dysproporcja za pewien czas stanie się przyczyną kłopotów ze stawami, jednak na obecną chwilę nie sprawia większych trudności. Toluś wciąż ma przed sobą kilka dobrych lat. Pomóżmy mu wykorzystać w pełni ten czas na kochanie i bycie kochanym! Kto wie, może ten uśmiechnięty pyszczek na zdjęciu należy do waszego nowego najlepszego przyjaciela?

Kontakt: 792 171 327

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Katowice