Strona Główna
Przygarnij Mnie
Psie Sprawy
Kontakt

Adoptuj!

Telefon:
(32) 256 61 15

Strona:
schronisko-katowice.eu

Adres:
ul. Milowicka 1b,
40-312 Katowice

Udostępnij:

O Mnie

Usia to drobniutka (ważąca z pewnością nie więcej niż 5kg) psia seniorka. Już na pierwszy rzut oka widać, że los nie obchodził się z tym maleństwem zbyt łaskawie. Dowodem na to są pamiątki po różnych urazach, najbardziej widocznym z nich jest brak sporej części uszka. Także zachowanie suni nie świadczy... Czytaj dalej ▾ Usia to drobniutka (ważąca z pewnością nie więcej niż 5kg) psia seniorka. Już na pierwszy rzut oka widać, że los nie obchodził się z tym maleństwem zbyt łaskawie. Dowodem na to są pamiątki po różnych urazach, najbardziej widocznym z nich jest brak sporej części uszka. Także zachowanie suni nie świadczy o tym, by jej dotychczasowe życie było sielanką.

Usia jest pieskiem bardzo nieśmiałym, z gatunku tych, które całym sobą przepraszają, że żyją. Dla tak delikatnego, wiekowego stworzonka pobyt w schronisku, wśród hałasu i niepokojących bodźców, docierających do przytępionych zmysłów, musi być niezwykle trudnym doświadczeniem. Dlatego możliwość opuszczenia boksu, choćby na krótką chwilę, przynosi jej wyraźną ulgę i sprawia radość - ogonek zaczyna delikatnie merdać, a na pyszczku pojawia się uśmiech.

Czasem Usi uda się nawet przezwyciężyć swoją nieśmiałość. Sunia potrafi wtedy przylgnąć całym ciałkiem do człowieka i zaczepiać łapką, domagając się pieszczot. Mimo słusznego wieku, jest bardzo pojętna, szybko nauczyła się komend siad i podaj łapę, a smakołyki są dla niej ogromną motywacją.

Usia to psiak dla każdego, raczej nieszczególnie wymagający - suni wystarczy krótki spacer (przy jej gabarytach zniesienie ze schodów, czy utrzymanie jej na smyczy nikomu nie sprawi trudności), niewielki kącik oraz odrobina czułości i uwagi. Żaden psiak nie powinien spędzać jesieni życia w schronisku. Jeśli tylko możesz, podaruj Usi dom i nadzieję na lepsze jutro!

Kontakt w sprawie adopcji: kasia.romaniuk@interia.pl, 792 171 327
Usia (428/17) ~ 10 lat

Zwiń ▴

Moi Psi-jaciele z:
Katowice